Klimat i Pogoda w Tajlandii

365 dni lata w roku – tak w skrócie wygląda pogoda w Tajlandii. Wysoka wilgotność powietrza i temperatury prawie nigdy nie spadające poniżej 25 stopni, a rzadko poniżej 30 sprawiają, że ciepłolubni czuć się tu będą jak u siebie. Szukasz ucieczki od upału? Znajdziesz ją w kilku miejscach na północy kraju.

Rok dzieli się w Tajlandii na trzy pory:

Zima: Najchłodniejsza pora roku trwa od listopada do lutego. W tym okresie rzadko też pada deszcz. Zapomnij o pakowaniu ubrań z długimi rękawami (chyba, że wybierasz się na jakiś górski trekking choć i na tę okazję bez problemów zaopatrzysz się na miejscu) Jest to okres, w którym do Tajlandii zjeżdża najwięcej turystów więc warto zrobić rezerwacje z wyprzedzeniem.

Pora gorąca: Zaczyna się w marcu a dobiega końca w czerwcu. W tym okresie temperatury mogą przekroczyć 40 stopni. Wybierając się na wczasy w Tajlandii w tym czasie pamiętaj by pić dużo wody. Zwiedzając w tym okresie Bangkok otuchę znajdziesz w klimatyzowanych centrach handlowych, taksówkach i transporcie publicznym. Najlepiej jednak wybierz się nad morze.