Bangkok, Video

Skytrain

Nie zawsze mam czas i ochotę by przebijać się przez bangkockie korki. Wtedy znoszę się ponad nie. Służy do tego Skytrain.

Dwie linie na krzyż, 30 stacji, najtańszy bilet – 15B, najdroższy – 40. Gdy raz wsiądziesz, nie musisz wysiadać. Możesz przejechać obie linie od początku do końca na jednym bilecie pod warunkiem, że z żadnej stacji nie wyjdziesz na ulicę. Po co to robić? Żeby się napatrzeć – z okien kolejki rozciągają się wspaniałe widoki na miasto.

Dostępne są też bilety dobowe – 120b. Osobiście jeżdżę na karcie pre-paid. Ważna jest przez miesiąc a za 15 przejazdów płacę 345B czyli średnio 23B za wycieczkę.

Skytrain spełnia w Bangkoku jeszcze jedną funkcję – jego stacji stanowią doskonałe punkty orientacyjne. Zamiast męczyć się z pokrętny tajskim systemem numerowania ulic i przecznic wystarczy podać nazwę stacji BTS i wszystko staje się jasne. I tak stacja Nana to dzielnica arabska (i centrum nocnych uciech), przy Mo Chit znajduje się Chatuchak Weekend Market, Siam to centrum zakupowe z największymi galeriami handlowymi, Phaya Thai to przesiadka na Airport Link i stacja geograficznie najbliższa Khao San Road (za taksówkę stąd do backaperksiego zagłębia zapłacicie 70B), wysiadając na Saphan Taksin traficie nad rzekę itd. Gdy zgubisz się w Bangkoku (wielce prawdopodobne) po prostu zapytaj o najbliższą stację SkyTrain a wszystko stanie się (w miarę) jasne.

Bilety kupuje się w automatach. Nie martw się gdy nie masz drobnych – na każdej stacji funkcjonuje kilka okienek, których jedynym zadaniem jest wymiana banknotów na drobniaki. Coraz więcej jest też automatów przyjmujących banknoty.

Zanim jednak we własnej osobie trafisz do Bangkoku i usłyszysz syk zamykających się za tobą drzwi wagonu – zapraszam na przejażdżkę. „Please move inside the train, away from the door area, sathani tau pai – Nana” (a właściwie Asoke).

Standard

5 thoughts on “Skytrain

  1. Pingback: Z Bangkoku do Siam Reap i Angkor - Poranik

  2. Pingback: Koszty życia w Bangkoku | Skok W Bok Blog – życie, praca i podróże po Azji

  3. Pingback: A może do Tajlandii na… dłużej | 3loty

  4. Pingback: Literatur Jungend – Gdzie można najoszczędniej zrobić zakupy? Przegląd najrozsądniejszych opcji.

  5. Pingback: Powrót do Bangkoku - Skok w Bok Blog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Notice: Undefined variable: comment_form in /home/skokwbok/domains/skokwbokblog.com/public_html/wp-content/plugins/wordpress-gdpr/public/class-wordpress-gdpr-integrations.php on line 79

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.