Inspiracje, Tajlandia

Światła, Kamera, Tajlandia!

Jak promuje się Tajlandia? Na szczęście powoli do lamusa odchodzą staromodne reklamówki pełne pocztówkowych widoczków z plaż i wycieczek na słoniach jak ten w nagłówku tego wpisu. Teraz by przebić się do masowej świadomości potrzeba czegoś więcej. Potrzeba pomysłu…i sporego budżetu.

W 2011 roku tajska izba turystyki (TAT) miała do rozdysponowania niemal 5,5 miliarda Bahtów (jakieś 170 mln dolarów). Nie cała ta kwota została rzecz jasna wydana na reklamówki promujące Tajlandię. Ale patrząc na filmy poniżej dochodzę do wniosku, że pieniądze wypłacone filmowcom nie zostały zmarnowane. Potwierdzają to też liczby – ponad 19 milionów – tylu turystów odwiedziło Tajlandię w 2011 roku. To o niemal 20% więcej niż rok wcześniej. A przecież był to ciężki, powodziowy rok.

Na pierwszy ogień – dźwięk czyli piękny film promocyjny, w którym dwóch artystów – dźwiękowiec i fotografik – podróżują przez Tajlandię kolekcjonując po drodze dźwięki i obrazy.

Cały film obejrzeć możecie tutaj.

Kika świetnych klipów promujących Tajlandię znajdziecie na oficjalnym kanale Yutube (TAT). Tam Tajlandia promowana jest między innymi śpiewająco:

A skoro jest piosenka to nie powinna zabraknąć i tańca. Matt – chłopak, którego taneczne występy dookoła świata stał się hitem internetu tym razem tańczy w Tajlandii i przekonuje, że kraj wysechł już po powodzi i czeka na turystów.

 

Nie wiem jak was ale mnie przekonali i mam cholerną ochotę wyjść z pokoju nauczycielskiego, wsiąść na motocykl i pojechać przed siebie.

*Cie­kawe? Dobrze napi­sane? Pomocne? Klik­nię­cie w jeden z przy­ci­sków “share” pod arty­ku­łem to naj­prost­szy i naj­lep­szy spo­sób by doce­nić wysi­łek jaki wkła­dam w two­rze­nie tej strony i pomóc w roz­woju Skok W Bok Blog. Cze­kam też na wasze komen­ta­rze oraz maile z pyta­niami i suge­stiami. Z góry dziękuję!

 

 

Standard

8 thoughts on “Światła, Kamera, Tajlandia!

 1. Marta W. says:

  Ale się uśmiałam, dzięki za poprawienie humoru! 🙂 Polska też się powinna promować śpiewająco i tańcząco! Trzeba się zwrócić do ministra kultury i podsunąć pomysł! 🙂

 2. sunday.driver says:

   Pozostając w temacie filmów – znasz/znacie może ciekawe pozycje filmowe o tajlandii? Raczej nie dokumenty (chociaż i dobrym dokumentem nie pogardzę) ukazujące życie/kulturę etc.. ?

  Byłbym wdzięczny;)

  zdr.

  • Dobrego kina nie ma wiele, zamierzam zrobić na ten temat głębszy research i coś napisać. Możesz obejrzeć: “The Beautiful Boxer” – prawdziwa historia o tajskim bokserze-ladyboyu. Ong Bak – znowu Muay Thai – mi do gustu nie przypadł ale jest dość popularnym filmem. Może znajdziesz gdzieś film “Hi-So” z bardzo popularnym tu aktorem Anandą Everinghamem – nie ma tu egzotycznej Tajlandii tylko taka bardziej zwyczajna, na co dzień. 

   • sunday.driver says:

    Ong Bag sporo przesadzony, nie tego kina poszukuję 😉 Ale jak już jesteśmy w temacie, polecam Chok Dee – również muay thai, acz zupełnie inaczej przedstawione.

    Hmm…za te dwa tytuły dzięki, jakby komuś wpadło coś do głowy – byłbym wdzięczny;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Notice: Undefined variable: comment_form in /home/skokwbok/domains/skokwbokblog.com/public_html/wp-content/plugins/wordpress-gdpr/public/class-wordpress-gdpr-integrations.php on line 79