All they need is love

Kiedy my wozimy się po świecie, wspinamy na wulkany, nurkujemy wśród koralowych raf, plażujemy pod palmami, są tacy, którzy życie spędzają przykuci do łóżek, w szpitalnych salach, pod kroplówkami. Można się wściekać, można mówić, że to nie fair. A można też zrobić coś, cokolwiek, nawet coś małego. Pomożecie?

Razem z blogerami zgromadzonymi wokół projektu Polskie Blogi Podróżnicze postanowiliśmy podzielić się radością z podróży z tymi, którzy na razie a wyprawę ruszyć nie mogą. Z chorymi dzieciakami. W taj chwili z całego świata lecą do Polski pocztówki. Wylądują w skrzynkach pocztowych dzieci, którym wstrętne choróbska uprzykrzają życie nie pozwalając skupić się na tym co ważne – grze w piłkę, zabawie lalkami, wyjazdach na kolonie i obozy.

To nie jest nasz autorski pomysł – o tym, że dotknięte chorobą dzieci mogą znaleźć trochę radości w widokówce czy liście, nawet od nieznajomego, pomyśleli już organizatorzy akcji Marzycielska Poczta. My, blagierzy podróżniczy postanowiliśmy ją wspomóc. Może widokówka z Mozambiku czy innej Tajlandii będzie dla chorego dziecka promykiem słońca wpadającym przez okno? Moja karki już poleciały do trójki walczących z przeciwnościami losu dzieciaków. 3 pocztówki i mam nadzieję – 3 uśmiechy i szeroko otwarte oczy. “Mamo! Gdzie jest Tajlandia!?”

Ale to nie koniec – nas, blogerów podróżniczych jest kilkudziesięciu. Was, czytelników, podróżników – kilkadziesiąt…tysięcy. Namawiamy was, żebyście też kupili, gdziekolwiek jesteście, pocztówkę, napisali kilka ciepłych słów i wysłali na jeden z adresów z listy Marzycielskiej Poczty. Zrobienie czegoś dobrego jeszcze nigdy nie kosztowało tak mało – pieniędzy i wysiłku.

Przyłącz się do akcji. Wysyłaj pocztówki do chorych dzieciaków!

Tym razem też, bardziej niż na co dzień, namawiam was do podzielania się tym wpisem z innymi. Dzięki!

Maciek Klimowicz
Maciek Klimowicz

Jetem dziennikarzem i bloggerem. i autorem Skok w Bok Blog. Od 2011 roku mieszkam w Tajlandii. Masz pytania? Propozycje? Napisz do mnie na adres kontakt@skokwbokblog.com

2 Comments
  1. Jak się można przyłączyć do akcji? W sensie kartkę wyślę, ale tak na serio – jako blog podróżniczy.
    Asia z btth.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.