O Skoku

Warto czasem gdzieś wyskoczyć! 


Witaj na Skok w Bok Blok! Nazywam się Maciek Klimowicz i mieszkam w Tajlandii, dokąd przeprowadziłem się w 2011 roku, najpierw do Bangkoku, a dwa lata później na wyspę Phuket gdzie mieszkam do dziś.

Zanim ruszyłem w świat żyłem jak wszyscy, miałem mieszkanie, pracę, kota. Pracowałem od rana do popołudnia i uparcie marzyłem, żeby coś zmienić. O tym dlaczego przeprowadziłem się do Tajlandii, przeczytasz tutaj. O tam jak to się stało, poniżej.

Pierwszy skok

Wiosną 2009 wybrałem się w Alpy, pojeździć na nartach. Pamiętam, jak siedząc na wyciągu i chłonąc otaczającą mnie przestrzeń pomyślałem “Nie ma mowy, nie wracam za biurko, ruszam w świat”. Jesienią tego samego roku, po kilku miesiącach przygotowań, planowania i oszczędzania, ruszyłem przed siebie. Moja pierwsza podróż, w towarzystwie ówczesnej dziewczyny, trwała 5 miesięcy a jej trasa powiodła przez Indie, Nepal, Tajlandię, Kambodżę, Wietnam i Chiny. Tych kilka miesięcy w Azji wystarczyło, żebym zakochał się w tych stronach świata. Dlatego, po powrocie do Polski nie było dnia, żebym nie przeglądał ofert linii lotniczych, z wypiekami na twarzy nie czytał blogowych relacji innych podróżników, nie marzył.

Przerwa w życiorysie

Jesień 2010 była okresem zmian – rozstałem się z dziewczyną,  przeprowadziłem się  z Krakowa, w którym wówczas mieszkałem, do rodzimego Wrocławia – miasta, w którym zawsze jest jakaś impreza. Zaliczyłem je wszystkie, przez kolejne trzy miesiące balowałem od poniedziałku do niedzieli lecząc kaca na porannych treningach Muay Thai. I może balowałbym dalej, gdyby nieniepokojąco szybko kurcząca się suma pieniędzy na koncie. Policzyłem, ile mi ostało i doszedłem do wniosku, że w takim tempie wkrótce spłuczę się do zera. Jasne, że jest to jakaś opcja. Wybrałem jednak inną – pewnego zimowego poranka włączyłem komputer i drżącym palcem kliknąłem “kup teraz” przy bilecie w jedną stronę do Tajlandii. Kilka dni wcześniej zarezerwowałem też miejsca na kursie dla nauczyci8eli angielskiego w Bangkoku. Klamka zapadła.

Skok 2.0 – przeprowadzka do Tajlandii

W lutym 2011 wylądowałem w Bangkoku. Miesiąc później ukończyłem kurs TEFL, po kolejnym miesiącu – znalazłem pracę w tajskiej szkole państwowej. Kolejne dwa lata spędziłem na odkrywania miasta, jego okolic oraz na podróżach po Tajlandii i krajach ościennych. Odwiedziłem w tym czasie między innymi Birmę, Kambodżę, Indonezję, kilka razy zawitałem do Indii, na chwilę wpadłem do Laosu. Tym sposobem urzeczywistnił się najważniejszy cel mojej przeprowadzki do Azji – życie pełne podróży.

W międzyczasie poznałem też miłość mojego życia, pochodzącą z północnych Indii Jasmine. Po roku urodziłam się nasza córka Hana, cztery lata później syn Enzo.

Na rajskiej wyspie

W marcu 2013 wyprowadziłem się z Bangkoku i zamieszkałem na największej tajskiej wyspie – Phuket. Na zmianie adresu i krajobrazu się jednak nie skończyło. Jednocześnie zakończyłem pracę jako nauczyciel angielskiego by kilka miesięcy później wrócić do mojego zawodu z Polski i podjąć pracę jako redaktor w nieistniejącym już lokalnym angielskojęzycznym tygodniku – Phuket Gazette

Dwa lata później rzuciłem pracę w gazecie i po roku spędzonym na stanowisku dyrektora PR w jednym z luksusowych kurortów na Phuket, założyłem ze znajomymi swój własny magazyn lajfstajlowym a następnie zostałem redaktorem naczelnym kolejnego czasopisma – Real Life Phuket. Tym sposobem zarabiam na życie tym co umiem i lubię robić najbardziej – pisaniem. Moja praca sprawia, że otworem staje przede mną Tajlandia niedostępna dla turystów i mogę poznać ten kraj jeszcze lepiej – a wraz ze mną, Wy, czytelnicy Skok w Bok Blog.

O tym co słychać u mnie obecnie dowiesz się z serii o szalenie oryginalnym tytule „Co U Mnie Słuchać?

Czytaj, oglądaj zdjęcia i filmy a może znajdziesz tu odpowiedź na pytanie, jak rzucić to wszystko i wyjechać w ciepłe kraje. I czy warto.

O Blogu

Skok w Bok Blog zdobył nagrodę Traveler 2012 National Geographic  w kategorii blog travelerowca. Wcześniej trafił do ścisłego finału konkursu na Blog Roku 2011 i został uznany za trzeci najlepszy blog podróżniczy w Polsce przez miesięcznik Press. Zagościł też w ogólnopolskiej telewizji, pojawiał się na antenach radiowych w prasie i na licznych portalach internetowych. Do dzisiaj jest przez wielu wymieniany jako jedne z lepszych blogów podróżniczych w Polsce.

Mam nadzieję, że znajdziesz tu odpowiedzi na frapujące cię pytania, przeczytasz kilka fajnych historii, zaczerpniesz nieco inspiracji. Jeśli tak będzie, klikanie Share lub Like pod tekstami to najprostszy sposób by wesprzeć Skok w Bok Blog i docenić wysiłek jaki wkładam w jego tworzenie. Zapraszam też do komentowania wpisów!