Parki Narodowe w Tajlandii

Kochasz zieleń, przyrodę, dzicz? Wakacje w Tajlandii to wybór dla ciebie! Oto kraj lasów deszczowych i tętniących życiem parków narodowych, spowitych mgłą wzgórz i dom setek gatunków roślin i zwierząt. Jeszcze większą różnorodność zapewniają morskie parki narodowe, idealne do nurkowania, snorkelingu i eksplorowania na kajakach.

Parki narodowe to nie tylko dzikie zwierzęta i przepiękne widoki, lecz również mnogość opcji noclegowych – od pól namiotowych, przez domki na drzewach po luksusowe bungalowy. Noc wśród szelestów dżungli to niezapomniane przeżycie, nic więc dziwnego, że ta opcja cieszy się dużą popularnością wśród turystów spędzających wakacje w Tajlandii. Dlatego wizyty w parkach warto planować z wyprzedzeniem, zadbawszy o wcześniejsze rezerwacje noclegów.

Parków narodowych jest w Tajlandii niemal 200. Nie wszystkie są imponujące, momentami można mieć wręcz wrażenie, że Tajowie odgradzają kawałek lasu płotem, a potem kasują turystów za bilety wstępu (które dla obcokrajowców kosztują 10 więcej niż dla Tajów). Ale te parki któe warto odwiedzić, na prawdę WARTO odwiedzić. Do najbardziej imponujących parków narodowych w Tajlandii należą:

Park Narodowy Khao Yai 

Ze względu na dogodną lokalizację park Khao Yai cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Bangkoku i turystów. Nie brakuje tu opcji noclegowych, sposobów na spędzanie czasu i okazji na bliskie spotkania z dzikimi zwierzętami takimi jak słonie, niedźwiedzie, liczne egzotyczne ptaki a dla szczęściarzy – tygrysy.

Park Narodowy Khao Sok

Nocleg w najstarszym lesie deszczowym na świecie? W Khao Sok to możliwe! I to w dodatku na drzewie. Brzmi dobrze? A co powiesz na noc spędzoną na jeziorze? Nie, nie nad jeziorem, NA jeziorze! Pływające domki na jeziorze Cheow Lan w Parku Narodowym Khao Sok to sposób, by obcować z naturą w Tajlandii jeszcze bliżej.

Park Narodowy Doi Inthaonon 

W tym mieszczącym się na północy kraju parku narodowym znajduje się najwyższy szczy Tajlandii. Górzysty charakter Doi Inthanon National Park decyduje o wyjątkowości tutejszej natury – trafisz tu wodospady, las deszczowy i wiele gatunków orchidei. W tych rejonach żyje też kilka lokalnych plemion – ludów, które przywędrowały do Tajlandii z Chin, Tybetu i Birmy.

Park Narodowy Sam Roi Yot 

Parki narodowe to nie tylko lasy i wzgórza. Sam Roi National Park to doskonałe miejsce do obserwowania nadmorskiego krajobrazu, ptaków i roślinności.

Park Narodowy Erawan 

Wielopiętrowy wodospad stanowi serce i główną atrakcję tego położonego w pobliżu popularnej wśród turystów miejscowości Kanchanaburi parku. Wodospad zapewnia nie tylko piękne widoki lecz również ochłodę w czasie kąpieli.

Nadmorskie parki narodowe działają jak magnes na miłośników snorkelingu i kajaków spędzających wakacje w Tajlandii. Najbliższy Bangkoku jest park Koh Samet, Ang Thong Marine Park to świetna opcja do osób na wczasach na Koh Samui, park Tarutao leży na delkim południu kraju zaś w słynący z niezwykłych formacji skalnych Ao Phang Nga uwieczniony został w jednym z filmów o przygodach Jamesa Bonda.