Poznaj Tajlandię

Tajlandia – ta niezwykłej urody kraina leży sobie wygodnie między ciepłymi wodami Zatoki Tajlandzkiej a usianym tysiącem rajskich wysp wybrzeżem morza Andamańskiego. Poczynając od północy i poruszając się zgodnie z ruchami wskazówek zegara graniczy z Laosem, Kambodżą, Malezją oraz Birmą (Myanmarem). Swoją słynną słoneczną pogodę zawdzięcza tropikalnej strefie klimatycznej, w której się znajduje. Ta doskonała lokalizacja w połączeniu z bogatą kulturą, powalającą kuchnią i legendarnym tajskim uśmiechem czyni Tajlandię perfekcyjnym celem wyjazdów wakacyjnych począwszy od rodzinnych urlopów po ekstremalne wyprawy zaprawionych podróżników.

Swoją obecną nazwę Tajlandia uzyskała dopiero po II wojnie światowej. Wcześniej znana była jako Królestwo Syjamu, którego nazwa budziła zachwyt, podziw i ciekawość wśród przybyszów z zachodu a niejednokrotnie strach i zazdrość wśród sąsiadów królestwa. Dziś Tajlandia kojarzy się przeważnie z tropikalnym rajem – nie bez powodu.

Tajlandia to najbardziej znany spośród krajów Azji południowo-wschodniej , wizytówka regionu i najpopularniejszy cel podróży w te rejony świata. Zjeżdżają tu wszyscy – wyzwoleni podróżnicy z plecakami szukający duchowej odnowy podczas audiencji u buddyjskich mnichów i oderwania od rzeczywistości podczas całonocnych balang na plażach oraz biznesmeni przesiadujących na konferencjach w luksusowych hotelach w Bangkoku. Nowożeńcy świętujący miodowe miesiące nurkując w szafirowej wodzie i brnąc przez dżunglę na słoniach i całe rodziny korzystające z niekończącej się listy atrakcji dostępnych w tym niezwykłym kraju. Powody, dla których Tajlandia cieszy się taką estymą wśród podróżników i urlopowiczów wymieniać można godzinami. Oszałamiające krajobrazy? Obecne! Krystalicznie czysta woda? Obecna! Rafy koralowe? Są! Pulsująca życiem dżungla? Jest! Kobiety o legendarnej wprost urodzie? Są! To wszystko przyprawione sporą porcją uśmiechu i niezwykłej gościnności tutejszych mieszkańców sprawia, że wakacje w Tajlandii stają się propozycją nie do odrzucenia.

Tajlandia nie tylko stara się zaspokoić wszystkie potrzeby ale robi to z powodzeniem. Bez względu na budżet i oczekiwania każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ciężko o drugi kraj, w którym tanie hotele są równie eleganckie a eleganckie hotele równie tanie. Miejsce gdzie za grosze można do syta najeść się dań jednej z najbardziej cenionych kuchni świata a za dania światowej kuchni w światowej klasy restauracjach – zapłacić równie niewiele. Zakupowy raj, gdzie prędzej zabraknie miejsca w walizkach na nowe zdobycze, niż środków w portfelu by je nabyć. Nie bez powodu Tajlandia jest też jednym z najpopularniejszych na świecie celów emigracji na stałe. Stąd po prostu ciężko wyjechać!

Że jest tak naprawdę, przekonają Cię jednak tylko zdjęcia, które sam tu zrobisz, opowieści, które sam stąd przywieziesz, dania których sam tu spróbujesz. Wybierz się do Tajlandii a na nowo odkryjesz co znaczy słowo – wakacje!

Dowiedz się więcej o Tajlandii: