Plaża Patong Też Bywa Pusta – Vlog

Plaża Patong – okazuje się, że nawet w tłocznym, turystycznym Patong można znaleźć kawałek pustej plaży. Trzeba tylko wiedzieć gdzie, a przedewszyskim kiedy jej szukać.

W przeciwieństwie do milionów turystów nie lubię Patong. A raczej nie lubię Patong właśnie dlatego, że upodobało sobie je miliony turystów?

Dlaczego sobie upodobało? Cóż, zanim pojawili się tam turyści, rzeczywiście musiało być tam pięknie. Rozłożysta zatoka o kształcie półksiężyca, długa plaża, zielone wzgórza w tle. Plaża Patng należy do najbardziej pocztówkowych na wyspie. A raczej należała, zanim obok niej nie rozwinęło się szkaradne miasteczko – betonowy potworek, niekończący się plac budowy, upstrzony tysiącem neonów maszkaron. I to właśnie w to miejsce zjeżdżają turyście z całego świata.

A Patong tłok panuje prawie zawsze, zwłaszcza na deptaku przy plaży, oraz na niesławnej ulicy Bangla Road, gdzie tłumnie robie się zwłaszcza wieczorem, ze względu na nasienie tego miejsca klubami i barami ze striptizem. Nie nazwałbym Bangla dzielnicą czerwonych latarni – równe łatwo można tu spotkać rodzinę z dziećmi jak ladyboya w dragu i łysiejących i brzuchatych lubieżników – ale do miejsc z klasą na pewno ono nie nie należy.

No dobrze, ale skoro nie lubię Patong, to dlaczego o nim piszę? Bo chcąc nie chcąc muszę się tam czasami wybrać. Czasami w sprawach urzędowych (przy plaży Patong znajduje się jeden z dwóch Phukeckich urzędów imigracyjnych)  czasami w zawodowych (Patong to największe na wyspie skupisko restauracji, klubów i innych biznesów). I to podczas ostatniej takiej przymusowej wizyty odkryłem, że nawet plaża Patong potrafi być przyjemna. Konkretnie jej południowy kraniec, konkretnie wcześnie rano, zanim na brzeg wypełzną turyści, skacowani po wczorajszych baletach na Bangla.

A zatem jak wygląda pusta plaża w Patong? Zobaczycie w najnowszym odcinku vloga. Zapraszam!

Maciek Klimowicz
Maciek Klimowicz

Jetem dziennikarzem i bloggerem. i autorem Skok w Bok Blog. Przez ponad 8 lat mieszkałem w Tajlandii. Masz pytania? Propozycje? Napisz do mnie na adres kontakt@skokwbokblog.com

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.