Piękna Plaża w Tajlandii – Vlog

Piękna plaża w Tajlandii? Właśnie ją znalazłeś! Dziś zabieram Cię w jedno z najpiękniejszych, a zarazem najmniej znanych miejsc w okolicach Phuket.

A o tym jak mało znane jest to miejsce, niech świadczy fakt, że mimo że mieszkałem na Phuket prawie 7 lat, usłyszałem o nim dopiero pod sam koniec mojego pobytu na wyspie. Nie znajdziecie go w folderach biur podróży, nie jest to jeden z popularnych kierunków wypadów weekendowych, nie ciągną tam tłumy turystów z całego świata.

Dlaczego? Po pierwsze może dlatego, że nie jest to jedyna piękna plaża w Tajlandii, tych jest tam na pęczki (chociażby te piękne plaże na pobliskim Phuket)  i to te bardziej znane plaże gromadzą większość turystów, podczas gdy takie perły jak ta tutaj, pozostają nieco w cieniu? Najciemniej, jak wiadomo, jest pod latarnią.

Po drugie dlatego, że nie jest tam łatwo dotrzeć. To nie jest jedna z tych plaż, na które można skoczyć na skuterze albo wykupić wycieczkę. Bez własnego samochodu się nie obędzie. Przydadzą się też lokalne znajomości, żeby zorganizować na miejscu kajaki i transport łodzią long tail.

Jak to załatwić? Niestety nie umiem wam pomóc. Mnie pomagali tajscy znajomi, wam może pomorze Google? Szukajcie Golden Beach lub Khao Nah Yak. Myślę zresztą, że spora część uroku tego miejsca tkwi właśnie w tym, że jest ukryte i niełatwo dostępne. Aby tam dotrzeć, trzeba przeżyć małą przygodę, popłynąć kajakiem przez las namorzynowy, pokonać spory dystans łodzią motorową i przejść spory kawałek piechotą przez sawannę. Powiem tyle – warto! A na zachętę zaznaczyłem dla was tę piękną plażę na mapie:

Jedno jest pewne. Ta piękna plaża w Tajlandii jest warta wysiłku! Nie wierzycie? Zerknijcie na vloga oraz na zdjęcia. Zapraszam!

Maciek Klimowicz
Maciek Klimowicz

Jetem dziennikarzem i bloggerem. i autorem Skok w Bok Blog. Przez ponad 8 lat mieszkałem w Tajlandii. Masz pytania? Propozycje? Napisz do mnie na adres kontakt@skokwbokblog.com

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.