Skok na podium!

Skok W Bok Blog trzecim najlepszym blogiem podróżniczym w Polsce według magazynu Press! 

Siedzę sobie wygodnie w Tajlandii a daleko, za górami, za lasami a w kraju Polska piszą o Skoku. Piszą w najnowszym numerze magazynu Press, na łamach którego opublikowany został ranking najlepszych blogów podróżniczych.

 

Jury, w skład którego wchodzili między innymi redaktor naczelna miesięcznika “Podróże”, redaktor naczelny kwartalnika “Kontynenty”, dziennikarze i podróżnicy, przeczesało polski internet w poszukiwaniu dobrych blogów o podróżach. Znaleźli ich niemało więc by wybrać ich zdaniem najlepsze, zaczęli przyznawać punkty – za pomysł, język, oprawę zdjęciową i graficzną, aktywność itd. Efekty tego przyznawania są takie, że Skok W Bok Blog, z 440-ma punktami trafił na trzecie miejsce zestawienia, tuż za świetnym blogiem wAzji.pl (449 pkt)  i dwa oczka za rewelacyjnymi Podróżnickimi (484 pkt.)

Ale na punktach się nie kończy, liczą się również słowa. Oto wycinek pressowej oceny Skoku W Bok:

Autorom rankingu podobał się też język jakim pisany jest blog, dobre technicznie zdjęcia oraz reporterskie spojrzenie na rzeczywistość. Zaś jedynym właściwie zarzutem była niedostateczna liczba wpisów o życiu codziennym w Tajlandii.

Pewnie, że się cieszę! Zarówno z podium, jak i z towarzystwa w jakim się na nim znalazłem. Zresztą w całym zestawieniu nie brakuje rewelacyjnych blogów, będących dla mnie nieustającą inspiracją do parcia na przód (miejsce 5-te – Los Wiaheros), pracy nad swoimi zdjęciami (miejsce 6-te – Career Break) i po prostu tworzenia najlepszego bloga na jakiego mnie stać. Za tę inspirację dziękuję bloggerom po fachu i Pressowi.

Tymczasem przez te wszystkie rankingi, konkursy, współprace na blogu zrobiło się ostatnio nieco autotematycznie. Ale bez obaw – nowe zdjęcia i filmy już się lądują, teksty się piszą, podróż trwa.

To co? Warto czasem gdzieś wyskoczyć?

ps. Na zdjęciu tajska rodzina kibicująca polskiej blogosferze podróżniczej 🙂

Maciek Klimowicz
Maciek Klimowicz

Jetem dziennikarzem i bloggerem. i autorem Skok w Bok Blog. Przez ponad 8 lat mieszkałem w Tajlandii. Masz pytania? Propozycje? Napisz do mnie na adres kontakt@skokwbokblog.com

6 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.