Szybki Skok – Automaty z Zabawkami

Powiedzieć, że w Tajlandii hazard jest nielegalny, to powiedzieć za mało. Nie wolno tu nawet sprzedawać kart do gry, o prowadzeniu kasyn nie wspominając.

Nie przeszkadza to rzecz jasna w organizowaniu zakładów pieniężnych w trakcie walk Muay Thai czy walk kogutów, i to nie tylko na zapadłych wsiach Isaan ale na przykład na największym targowisku Bangkoku – Chatuchak weekend market. Wiem, bo widziałem.

Ale ale! To nie wszystko. Wyczytałem dziś, że nielegalne są też..automaty z zabawkami. Takie jak na zdjęciu wyżej. W 2004 roku tajski sąd uznał, że są to maszyny do hazardu – w końcu próbując chwycić w szczypce pluszowego pokemona ryzykuje się ciężko zarobionymi pieniędzmi…

Oczywiście maszyny z zabawkami znaleźć można tu w niemal każdym supermarkecie. Jakby się nad tym zastanawiać, to obrotni Tajowie którzy je tam instalują, ryzykują konflikt z prawem motywowani chęcią zysku…czyli też hazard. Nielegalny? Owszem, ale bardzo popularny.

Maciek Klimowicz
Maciek Klimowicz

Jetem dziennikarzem i bloggerem. i autorem Skok w Bok Blog. Przez ponad 8 lat mieszkałem w Tajlandii. Masz pytania? Propozycje? Napisz do mnie na adres kontakt@skokwbokblog.com

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.