Road to Rimbik

Choć najwyższe szczyty mamy już za sobą, w czwartym dniu trekkingu nie zabraknie atrakcji. Zapewnią je nielegalne substancje odurzające  hinduscy bogowie, katastrofy naturalne i gry planszowe. Zapraszam na film!

Nie wiem czy trekking poznaje się nie po tym jak się zaczyna ale jak się kończy, ale jeśli tak to Singalila Trek zasługuje na miano jednej z najpiękniejszych tras w Indiach. W czwartym dniu wędrówki krajobraz staje się jeszcze bardziej soczyście zielony, tropikalny. W uszach bezustannie brzmią cykady (to je słychać w filmie), po plecach płyną stróżki potu.

Na szczęście nie brakuje miejsc by przystanąć i odsapnąć. Raz po raz mijamy malowniczo położone wioski, szkołę,w której pilnie uczy się łącznie 15 uczniów (dla porównania w mojej szkole w Bangkoku jest ich 2000, w tym 500 na moich lekcjach angielskiego), kapliczkę poświęconą jednemu z hinduskich bogów, przydrożną knajpkę gdzie można przystanąć i naładować baterie przy filiżance czaju. Mógłbym tak wędrować i wędrować.

Dalej już jednak iść się nie da. Po 4 dniach wędrówki u podnóża Himalajów pakuję się do samochodu terenowego i wracam do Darjeeling z mocnym postanowieniem – kiedyś tu wrócę i zrobię ten trekking jeszcze raz, w odwrotnym kierunku.

Was zaś zapraszam na kolejne relacje video z Azji, Tajlandii, Bangkoku. Aby nie przegapić kolejnych vlogów, zasubskrybuj kanał skok w bok na You Tube.

Zaś już za kilka dni znajdziecie na skokwbokblog.com galerię zdjęć z trekkingu oraz garść informacji praktycznych na temat jego organizacji. Bo że warto się na niego wybrać nikogo już chyba nie trzeba przekonywać…

Maciek Klimowicz
Maciek Klimowicz

Jetem dziennikarzem i bloggerem. i autorem Skok w Bok Blog. Przez ponad 8 lat mieszkałem w Tajlandii. Masz pytania? Propozycje? Napisz do mnie na adres kontakt@skokwbokblog.com

1 Comment
  1. Miałeś rację z tym kolorem – jest mylący. Bóg ten miał jednak trójząb, który wskazuje właśnie na Sziwę. Fajny odcinek. A o marihuanie dla krów zaskoczyłeś mnie zupełnie 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.