Zima za pasem. Podobno temperatury w Polsce szybko lecą ku zeru. A tu – lato w pełni, tak jak przez cały rok. Umknij przed zimową depresją i spędź wakacje w Azji. Dzięki Skok w Bok Blog i Active Asia zrobisz to lepiej i taniej! 

Na Skoku nie brakuje inspiracji, wciąż namawiam was do podróżowania. Tym razem jednak – nie namawiam. Tym razem daję wam furtkę, która wiedzie prosto do Azji. Wspólnie z Active Asia – ekipą, która od lat wozi ludzi spragnionych przygód do Tajlandii, Kambodży, na Filipiny i nie tylko, prezentujemy specjalne, zimowe  wakacje w Azji !

Dlaczego specjalne? Bo Active Asia to nie zwykłe biuro podróży, to nie agencja turystyczna, to po prostu grupa ludzi, którzy…kochają Azję! Którzy ten kontynent przejechali wszerz i wzdłuż i pokażą Ci go od podszewki, podzielą się swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem i sprawią, że twoje wakacje w Azji będą niezapomniane! A dzięki współpracy ze Skok w Bok Blog wycieczki dla was są w specjalnej,  niższej cenie!

Po szczegóły zapraszam na nową podstronę Skok w Bok Blog – “Jedź do Azji”, tam będą pojawiały się kolejne oferty azjatyckich wypraw w promocyjnych cenach. A na dobry początek , dwie wyprawy:

Kambodża i Tajlandia na przełomie stycznia i lutego (1 wolne miejsce!)  oraz Tajlandia w lutym (2 wolne miejsca!)

A wkrótce nowe kierunki, nowe wycieczki. Zaglądaj na Skok w Bok Blog, zapisz się na skokowy newsletter, obserwuj go na Facebooku  by nie przepiać kolejnych wypraw!  No i…

Jedź do Azji

 

Abyście mogli przekonać się z kim macie do czynieni i dlaczego wato z nimi jechać na wakacje w Azji,  zapraszam was na wywiad z Marzeną Gross-Kuś,  współwłaścicielką Active Asia, która właśnie wróciła z Filipin a już wkrótce wybiera się z powrotem do Azji, być może w towarzystwie czytelników Skok w Bok Blog!

Maciek Klimowicz: Jak długo już jeździsz do Azji i dlaczego właśnie tam i czy jeszcze Ci się nie znudziło?

Marzena Gross-Kuś : Pierwsza nasza podróż do Azji miała miejsce 6 lat temu. Do tej pory odwiedziliśmy Azję Południowo-Wschodnią kilkanaście razy. Dlaczego właśnie tam ? Bo tak chyba było nam pisane. Decyzja o pierwszym wyjeździe była przypadkowa, poszukiwania na życiowym zakręcie czegoś nowego, nieznanego, gdzieś nas gnało w świat i zagnało właśnie do Azji. Dzisiaj to już świadome wybory – to nasz drugi dom, spędzamy tam kilka miesięcy w roku, wtopiliśmy się zupełnie w tę kulturę i świat, mamy tam masę przyjaciół, których kochamy całym sercem i wciąż niezmiennie cieszymy każdą chwilą tam spędzoną.

Dlaczego nie jechać do Azji ze zwykłym biurem podróży albo na własną rękę ale właśnie z wami?

Proponujemy inny rodzaj podróży – chcemy się dzielić naszą miłością do Azji, pokazywać nie tylko miejsca , ale również ludzi. Przemierzamy tradycyjne ścieżki i punkty “must see”, ale równie chętnie z nich zbaczamy i pokazujemy to, co najcenniejsze – prawdę i duszę. Nie unikamy miejsc, które wzruszają, poruszają emocje a czasem nawet wywołują smutek czy strach. Pokazujemy kraj taki, jaki jest naprawdę, ze wszystkimi jego zaletami i wadami, staramy się dać naszym podróżnikom wiedzę i zainspirować do odejścia od europejskiego myślenia. Co więcej – dzielimy się naszymi azjatyckimi przyjaciółmi – to z nimi spędzamy czas, to oni wprowadzają nas w tajniki azjatyckiej kultury, kuchni, z nimi gotujemy, odwiedzamy ich domy, bawimy się i tańczymy do białego rana.

Dla wielu osób, które jeszcze nie były w Azji jest ona bardzo tajemnicza, egzotyczna. A dla Ciebie?

Wciąż jest pociągająca, wciąż odkrywam w niej coś nowego, każda podróż mnie fascynuje a każdy powrót do znanego już miejsca, powoduje inne przeżycia, emocje, dlatego do niej tak często wracam. Azja ma w sobie wielką magię – fascynuje kolorami, dźwiękami, uśmiechem o wielu obliczach, przyciąga niezwykłą otwartością ludzi, otwiera na nowe doznania i oddala od europejskiego myślenia, co jest ogromną wartością, niejednokrotnie pokazuje to, co najważniejsze w życiu a czego my Europejczycy na co dzień nie dostrzegamy i nie doceniamy. To jest magia Azji! A do tego rzecz jasna powala nieziemskimi krajobrazami!

Dlaczego postanowiłaś rozpocząć współpracę właśnie ze Skok w Bok Blog?

Bo kieruję się w życiu sercem i intuicją a te podpowiedziały mi, że to słuszny kierunek! Uwielbiam ludzi działających z pasją, cieszących się życiem i pozytywnie zakręconych, uwielbiam emocje prawdziwe i tworzenie dla ludzi, nie pod publikę a to wszystko znajduję właśnie na Skok w Bok.  Active Asia ma rozległe plany na przyszłość i zamierza w wyprawy włożyć jeszcze więcej duszy a kto potrafi pokazać duszę podróży lepiej jak nie Skok w bok ?

 

Pamiętajcie – warto czasem gdzieś wyskoczyć! Najlepiej…do Azji!

 

Maciek Klimowicz
Maciek Klimowicz

Jetem dziennikarzem i bloggerem. i autorem Skok w Bok Blog. Przez ponad 8 lat mieszkałem w Tajlandii. Masz pytania? Propozycje? Napisz do mnie na adres kontakt@skokwbokblog.com

3 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.