Napijmy się wina!

W związku z tą całą pandemią, jak i naszą separacją od ukochanej Tajlandii, miałem dwie opcje. Zamknąć bloga, albo zrobić coś nowego. Wybrałem opcję…trzecią. Postanowiłem napić się wina.

A konkretnie, postanowiłem reaktywować w ramach Skok w Bok Blog moją dawną pasję – wino. Bo nie wiem, czy wiecie, ale za nim zacząłem pisać o podróżach i o życiu w Azji, prowadziłem jednego z pierwszych w Polsce blogów o winie. Jeździłem po winnicach, brałem udział w degustacjach, myślałem, czytałem i pisałem o winie.

Przeprowadzka od Azji wymusiła na mnie przerwę od wina. Owszem, w Tajlandii jest wino w sklepach (są tam nawet winnice), ale po pierwsze jest bardzo drogie, a po drugie miałem inne historie do opowiedzenia.

Ale skoro jestem znowu w winem płynącej Europie, to mogę przecież wrócić do dawnej pasji. A że mam już pięknego bloga, to żal byłoby go nie wykorzystać w tym szczytnym celu.

Na dobry początek przeniosłem na Skok w Bok Blog kilkanaście wybranych wpisów ze starego bloga o winie. Większość z nich powstała na kilka miesięcy lub tygodni przed przeprowadzką do Bangkoku (a kilka nawet po przeprowadzce) i stanowią one dla mnie ważną pamiątkę z tego okresu. Niektóre z nich czytałem z lekkim zażenowaniem (mam nadzieję, że przez te lata styl mi się nieco wyrobił), ale wszystkie z nostalgią i uśmiechem na ustach.

Ale! Na grzebaniu w archiwach się nie skończy! Mam w kwestii wina konkretne planty i o nich będę pisał w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Na razie powiem wam tyle, że jestem szalenie podekscytowane i nie mogę doczekać się na październik!

Zresztą liczę też na to, że na winie i kuchni się nie skończy. Mam w notatniku całą listę tematów do poruszenia, a po roku dopasowywania się do nowej rzeczywistości, zaczyna mi brakować blogowania.

A na razie zapraszam was do nowej sekcji bloga. Przeczytacie tam o ludziach i o miejscach, o pięknie natury i o bogactwie kultury. Bo nie wiem jak dla was, ale dla mnie wino i podróże to dwie strony tego samego medalu.

Skok w Bok Blog – WINO

Maciek Klimowicz
Maciek Klimowicz

Jetem dziennikarzem i bloggerem. i autorem Skok w Bok Blog. Przez ponad 8 lat mieszkałem w Tajlandii. Masz pytania? Propozycje? Napisz do mnie na adres kontakt@skokwbokblog.com

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.